Skip to main content

Manuel Puantaj Girişleri

Ödeme/Kesinti/Mesai Çizelgesi:

 

Puantaj bilgilerinin personeller üzerinden tanımlandığı ekrandır.

 

Bu ekrandan çalışmalara ait puantaj bilgilerini , tercihe göre aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık görünüm seçeneklerini kullanarak hızlı bir şekilde tanımlayabilirsiniz. Bir aya tanımlamış olduğunuz değerleri sürükle bırak özelliği ile diğer aylara aktarabilirsiniz.

 

Puantaj girişlerinizde , Örneğin; “Yol Parası” isimli bir Ödeme tanımlamak için;

1- İlgili ödemenin girileceği ay içerisindeki “Ödeme” butonu seçilir.

 

 

2- Açılan pencerede “Miktar” kısmına “Yol Parası”nın miktarı yazılır. “Adı” kısmındaki seçeneklerden “Yol Parası” seçilir. “Hesaplama Modu” (Net / Brüt), “Bordro Türü” ve “Kur” seçenekleri seçildikten sonra “Ekle” butonu kullanılarak “Yol Parası” ilgili aya tanımlanmış olur.

 

 

 

 

  • Aynı şekilde Kesinti-Mesai-Aylık Değer girişleri de yapılabilir.

 

 

 

 

  • Bu ekrandan toplu aktarım ile gerçekleştirmiş olduğunuz puantaj kayıtları üzerinde de revize işlemleri yapabilirsiniz. Altı ‘kesik kesik çizgiler’ şeklinde belirtilen alanların üzerine tıklayarak bu alanlarda değişiklik yapabilirsiniz. Eklemiş olduğunuz kalemlerin yanında bulunan (X) simgesini kullanarak ilgili kalemin kaydını silebilirsiniz.

 

  • Bordro ön izleme butonunu kullanarak girmiş olduğunuz puantaj verilerini bordro üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

 

 

 

Bordronun bu ekranda görüntülenebiliyor olması, diğer self servis ekranlarında görüntülenebileceği anlamına gelmez. Bu ekranda bordro, hesaplama öncesi kontrol amaçlı görüntülenmektedir. Bordro sonuç raporlarına ulaşmak ve self servis ekranlarında bordroları görüntüleyebilmek için bordroların hesaplatılmış olması gerekmektedir.