Skip to main content

 

Bu ekrandan çalışmalara ait puantaj bilgilerini tercihe göre aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık görünüm seçeneklerini kullanarak  hızlı bir şekilde tanımlayabilirsiniz. Bir aya tanımlamış olduğunuz değerleri sürükle bırak özelliği ile diğer aylara aktarabilirsiniz.

 

odeme-kesinti-cizelge

 

 

 

 

Örneğin; “Yol Parası” isimli bir Ödeme tanımlamak için;

  • “Ödeme” butonuna tıklanır.

 

odeme3

 

  • Açılan pencerde “Miktar” kısmına “Yol Parası”nın miktarı yazılır.
  • “Adı” kısmındaki seçeneklerden “Yol Parası” seçilir.
  • “Hesaplama Modu” (Net / Brüt), “Bordro Türü” ve “Kur” seçenekleri seçildikten sonra “Ekle” butonu kullanılarak “Yol Parası” ilgili aya tanımlanmış olur.

 

odeme

 

Bir aya tanımlanan Ödeme, Kesinti, Mesai ve Aylık Değer değişkenlerini sürükle bırak tekniğiyle diğer aylara tanımlayabilirsiniz. Tanımlamış olduğunuz Ödeme, Kesinti, Mesai veya Aylık Değerler üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

 

odeme2

 

Altı ‘kesik kesik çizgiler’ şeklinde belirtilen alanların üzerine tıklayrak bu alanlarda değişiklik yapabilirsiniz. Örneğin; Şubat ayına girilen “İcra Kesintisi” sürükle bırak özelliği ile Mart ayına tanımlanmış ve “90” olan miktar seçilerek  “75” olarak değiştirilmiştir.

Bordro Önizleme butonunu kullanarak girmiş olduğunuz puantaj verilerini bordro üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Bordronun bu ekranda görüntülenmesi diğer self servis ekranlarında görüntüleneceği anlamına gelmez. Bu ekranda bordro hesaplama öncesi kontrol amaçlı görüntülenmektedir.