Skip to main content

Sistemde çalışan ya da kuruma göre arama yapılabilir. Menüdeki “Ara” düğmesine basıldığında arama yapılacak ekranlar açılır.

Çalışan Arama

Ad, soyada (veya her ikisi), çalışan/çalışma, personel sicil ve T.C kimlik numaralarına göre arama yapılabilir. Ad, soyada göre arama yapıldığında en az 3 karakter girilmelidir ve sistem arama sonucunu benzer isimleri de dahil ederek gösterecektir. (Örneğin ‘Ahm’ sözü ile yapılacak arama Ahmet Can kaydını döndürecektir.)
Arama yapıldığında öncelikle çalışanlar listelenir. Herhangi bir çalışan için “Çalışmaları Göster” linkine basılırsa o çalışana ait kapanmış veya devam eden tüm çalışmaları listelenecektir.
“Komutları Göster” linki ise ağaç görünümü gibi o kişi ile ilgili yapılabilecek işlerin listesinin görünmesini sağlar ve seçimle beraber menünün altındaki “Hızlı Erişim Çubuğu” seçilen kişiye göre yeniden güncellenir.

 

aramaekrani

 

Kurum Arama

Sisteme tanımladığınız herhangi bir grup, şirket, işyeri ya da departman bu ekran aracılığıyla aranabilir. Küçük şirketler için çok fazla anlamı olmasa da (doğrudan ağaç görünümü kullanılabilir) büyük firmalarda iç içe geçmiş hiyerarşide departman ve işyerlerinin bulunmasında kolaylık sağlar.
Arama yapıldığında arama kelimesiyle başlayan kurumlar listelenir. Ekrana gelen listede “Komutları Göster” linki ise ağaç görünümü gibi o kurum ile ilgili yapılabilecek işlerin listesinin görünmesini sağlar ve seçimle beraber menünün altındaki “Hızlı Erişim Çubuğu” seçilen kuruma göre yeniden güncellenir.