Skip to main content

 

Hızlı rapor personellerin çalışan, çalışma kartlarında , kurum alanında yer alan değerleri gerçekleştirilen puantaj aktarımlarını ve yasal kesinti değerlerini raporlaştırmaya olanak sağlayan çok fonksiyonlu özelleştirilebilir rapor türüdür.

Birçok rapor türünde yer alan değerleri tek bir rapor ekranında özelleştirerek rapor sallaştırmaya olanak sağlamaktadır.

 

Rapor ekranına ilk girşteki rapor paremetrelerinden  “Tüm alt kurumlar için al”  seçeneğini kaldırarak raporu tercihe göre kurum bazlı ve “Raporu kullanılabilecek tüm çalışmalar için al” seçeneğini kaldırarak da  tercihe çalışma bazlı alabilirsiniz.

Ayrıca “Filtre Seçeneği Ekle” ile de gelecek olan raporu “Maaş”, “Doğum Tarihi”, “İşe Giriş Tarihi”, “Kıdem Tarihi” ve benzeri seçenekler ile filtreleyebilirsiniz.

Rapor parametreleri ekranında “Rapor Oluştur” butonu kullanılarak erişilen “Hızlı Rapor” ekranında rapor değişkenleri ile ilgili seçimler yaptıktan sonra “Çalıştır”  diyerek raporu alabilirsiniz.

 

Bu ekranda tercih etmiş olduğunuz rapor değişkenlerinin kalıcı olmasını istiyorsanız;  “Ayarları Kaydet”  butonunu kullanarak açılan ekrandan “Seçenek Adı”  girip “Kaydet” demelisiniz. Kayıt işleminden sonra kayıt etmiş olduğunuz seçenek ismini “Ayarlar” bölümünde görebilirsiniz.

 

Kayıt etmiş olduğunuz raporu aktif hale geitrmek için  “sürükle bırak” özelliğini kullanarak rapor değişkenlerini tanımladığınız alana bırakmalı veya seri bir şekilde rapor ismi üzerine  çift “tık” lama yapmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra raporu alabilmek için “Çalıştır” demeniz yeterli olacaktır.