Skip to main content

Sisteme girilmiş olan değişken değerlerinin tercihe göre seçilerek hızlı bir şekilde alınabildiği rapordur. Tercih edilmiş olan rapor ayarlarını kayıt etme özelliği sayesinde rapor tercihlerinizi saklayarak aynı tip raporu daha sonrada çekebilirsiniz.

 

 

Rapor ekranına ilk girşteki rapor paremetrelerinden  “Tüm alt kurumlar için al”  seçeneğini kaldırarak raporu tercihe göre kurum bazlı ve “Raporu kullanılabilecek tüm çalışmalar için al” seçeneğini kaldırarak da  tercihe çalışma bazlı alabilirsiniz.

Ayrıca “Filtre Seçeneği Ekle” ile de gelecek olan raporu “Maaş”, “Doğum Tarihi”, “İşe Giriş Tarihi”, “Kıdem Tarihi” ve benzeri seçenekler ile filtreleyebilirsiniz.

Rapor parametreleri ekranında “Rapor Oluştur” butonu kullanılarak erişilen “Hızlı Rapor” ekranında rapor değişkenleri ile ilgili seçimler yaptıktan sonra “Çalıştır”  diyerek raporu alabilirsiniz.

 

 

Bu ekranda tercih etmiş olduğunuz rapor değişkenlerinin kalıcı olmasını istiyorsanız;  “Ayarları Kaydet”  butonunu kullanarak açılan ekrandan “Seçenek Adı”  girip “Kaydet” demelisiniz. Kayıt işleminden sonra kayıt etmiş olduğunuz seçenek ismini “Ayarlar” bölümünde görebilirsiniz.

 

 

Kayıt etmiş olduğunuz raporu aktif hale geitrmek için  “sürükle bırak” özelliğini kullanarak rapor değişkenlerini tanımladığınız alana bırakmalı veya seri bir şekilde rapor ismi üzerine  çift “tık” lama yapmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra raporu alabilmek için “Çalıştır” demeniz yeterli olacaktır.