Skip to main content

 

Hızlı erişim çubuğu arama veya ağaç kullanımını en aza indirmek ve kullanıcının programı daha hızlı kullanmasını sağlamak için tasarlanmıştır.
Sisteme ilk giriş yapıldığında kendi bilgileriniz doğrultusunda hazırlanır. Hiyerarşik olarak son çalışmanızı bağlı bulunduğu kurumları da dahil ederek gösterir.
Benzer şekilde herhangi bir aramayla ya da ağaç görünümünden kurum ya da çalışan seçerseniz, bu bölüm seçiminize göre güncellenir. Üzerinde işlem yaptığınız son kurum ya da çalışan sürekli elinizin altında bulunur.

 

 

Buradaki herhangi bir kuruma veya çalışmaya tıklayarak onunla ilgili komutları görüntüleyebilirsiniz. Aktif olan kurum ya da çalışma kırmızı renkle gösterilecektir. Örneğin, yukarıdaki Hızlı Erişim Çubuğu’nda “Hakan Şeker” seçilmiş durumda olduğundan onunla ilgili komutları görüntüleyip, onunla ilgili işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. “Satış Destek”  departmanı seçilmiş olsaydı, kırmızı renkte görüntülenecekti ve “Satış Destek” departmanı ile ilgili komutları görüntüleyip, bu departman ve bu departman altındaki çalışan ve çalışmalarla ilgili işlemleri gerçekleştirebilecektiniz.

Hızlı Erişim Çubuğu’nda çalışan üzerine geldiğinizde,açılan pencereden çalışanın çalışmalarının (birden fazla çalışması olabilir) listesini görüntüleyebilir, “Çalışma ID” leri üzerine tıklayarak çalışmalar arasında geçiş yapabilirsiniz.

 

 

 

 Hızlı Erişim Çubuğu’nda kurumun veya çalışanın başındaki simgeye tıklarsanız “Ağaç Görünümü” ekranı açılır ve ilgili kurum veya çalışan seçilmiş olarak gözükür. Örneğin “Satış Destek” departmanın başındaki “D” simgesine tıklarsanız; “Ağaç Görünümü” ekranı açılır ve ekranda “Satış Destek” departmanı seçilmiş olarak gözükür.