Skip to main content

Her yılsonu kullanılmayan kalan yıllık izinler bir sonraki yıla devreden olarak aktarılmaktadır.Böylece personeller yıl içerisinde kullanmadıkları izinleri bir sonraki yıl kullanabilecekler.

Devreden İzinlerin bir sonra ki yıla aktarımı aşağıda maddeler halinde anlatılmıştır:Dakikada devreden aktarımı yapılacak kurum üzerinden “Kurum İşlemleri” alanı altındaki “İzin Yılı Kapatma” ekranına giriş yapılmalıdır.

2. Ekran açıldığında ilk olarak hangi yılın devreden izinlerinin aktarılacağı sorulacaktır.

Seçilen yıl içerisindeki kalan yıllık izinler bir sonraki yıla aktarılacaktır.

Aşağıdaki örnek ekranda 2019 yılı seçilmiştir.

31/12/2019 kalan yıllık izin bakiyesi 2020 yılına aktarılacaktır. (Resim1)

Resim1

Yıl seçimi sonrası ekrana kurum altındaki personellerin seçilen yıla ait kalan yıllık izin listeleri gelecektir.

Herhangi bir işlem yapmadan önce ekranın sol üst köşesinde yer alan bilgilendirme kısmındaki açıklamaların mutlaka okunması gerekmektedir. (Resim 2)

Resim 2

3.** Seçilen yıl içerisinde personellerin yıllık izinlerinden henüz onay süreci tamamlanmamış izinleri varsa, “Aktarılacak İzinler” sütununda işaretleri otomatik seçilmemiş olarak gelir.

Eğer onay bekleyen izinler “onaylanmış gibi” bakiyeden düşürülerek, bir sonraki yıla aktarılacaksa,  “aktarılacak izinler” kutucukları işaretlenmelidir.(Resim 3)

Resim 3

NOT: Onay bekleyen izinler bakiyeden düşürülerek aktarıldığında; yönetici onayında beklemeye devam edecektir. 

Bu ekranda yapılan işlem; onaylanmış gibi bakiyeden düşürerek bir sonraki yıla aktarılır.

Bu sebeple aktarım yapılsa dahi yönetici onaylarının tamamlanması gerekir.


NOT2: Eğer onay bekleyen izinler bakiyeden düşürülerek aktarıldıysa ve yönetici bu izinleri reddederse, bakiyeden düşürülen izinlerin tekrar bakiyeye ilave edilmesi gerekir.

Bilgi için Datassist Destek Ekibi ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

Listedeki personelleri çalışma ıd veya isimleri ile arayabilirsiniz. (Resim 4)

Resim 4

Kontrol süreci tamamlandıktan sonra, ekranın sol alt köşesinde yer alan devreden oluştur butonu ile aktarım süreci başlatılabilir.(Resim5)

Devreden oluştur butonu tıklandıktan sonra ekrana bir mesaj kutusu gelir (Resim6) gelen uyarı mutlaka okunmalı, eğer yapmak istediğiniz işlem ile örtüşüyorsa “Aktar “ butonuna tıklamalısınız. Aksi halde  “Cancel” butonu tıklanmalı ve Bilgilendirme alanındaki “Yıl Değiştir” butonu ile yıl değişikliği sağlamalısınız. (Resim 6)

Resim 5

Resim 6

Aktarım sonrası İzin Yılı Kapatma ekranı işlemin başarılı / başarısız sonlanması konusunda bilgi mesajı verecektir. (Resim 7)

Resim 7

Soru ya da sorunlarınız için, Datassist Destek Ekibi ile iletişime geçmenizi rica ederiz.