Skip to main content

İzin Modülünde  hatalı izin girişlerinizi veya planladığınız fakat gerçekleşmeyen, çıkamadığınız izin girişlerinizi iptal edebilirsiniz.

İzin talebini iptal etmek için;

1.  İzin taleplerinin yapıldığı takvim üzerinde iptal edilmek istenen izin girişi seçilir.

2.  Açılan pencerde “Görüntüle“, “Düzelt“, “İptal  Et” seçeneklerini göreceksiniz. Bu pencerede “Talebi İptal Et” seçeneğini kullanarak iptal işlemi gerçekleştirilir.

iptal1

Görüntüle” seçeneğini kullanarak  izin talebi ile ilgili detayları görüntüleyebilirsiniz.

talep-goruntuleme

 

Düzelt” seçeneğini kullanarak izin talebiniz ile ilgili düzeltme işlemi yapabilirsiniz. İzin Tipini veya  Tam Gün/Yarım Gün  seçeneğini değiştirebilirsiniz.

talep-duzelt

İptal  Et” seçeneğini kullanarak izin talebinizi iptal edebilirsiniz.

iptal2

 

 

Toplu İptal

Belirli tarih aralığı belirtilerek girilmiş olan izinler toplu olarakda iptal edilebilmektedir.

Toplu iptal için;

1.  İzin bilgilerinin görüntülendiği “İzin Bilgilerim” sekmesi seçilir.

2.  Bu ekranda  belirli tarih aralığında girilmiş izinler başlangıç ve bitiş tarihleri ile birlikte listelenmektedir. iptal edilmek istenen tarih aralığının karşısındaki  “İptal Et” butonu kullanılarak iptal işlemi gerçekleştirilir.

topluiptal

 

* Onay süreci tamamlanmış, iptal edilmek istenen izin talepleride yöneticinin onayına düşmektedir, yöneticinin onayından sonra izin iptali gerçekleşmektedir .Yönetici onayından sonra iptal edilmiş izin talepleri talep ekranı ve raporlarda iptal edilmiş izin olarak görüntülenmektedir. İzin onayı gerçekleşmemiş izin talepleri  iptal edilmek istendiğinde yöneticinin iptal onayına düşmeden iptal edilebilmektedir.