Skip to main content

Kurum, kişilerin çalışan kartı veya çalışma kartında bulunan değerleri toplu bir şekilde güncelleme işlemi yapılmasını sağlayan ekrandır. Güncelleme işlemlerinin tüm çalışan ve çalışmalara etki etmesi için en üst şirket grubu üzerinden yapılması gerekmektedir.

Açılan ekrandan sağ tarafta bulunan Örnek Excel Dosyası üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İndirmiş olduğumuz örnek dosyada hatasız işlem yapabilmek için Excelin ilk sütununda bulunan “ID” kısmı her zaman en başta olması gerekmektedir. ID kısmına değişiklik yapılacak olan kurum ID, çalışan ID veya çalışma ID koyulmaktadır. Son sütunda bulunan “since” işlemin hangi tarihten itibaren gerçekleşeceğini belirtmektedir ve he zaman dosyada son sütunda yer almalıdır. ID ve since sütunları arasına değiştirmek istediğiniz alanları ekleyebilirsiniz.

Dosyamızı doldurduktan sonra Dosya Seç butonundan dosyamızı seçerek Yüklemeyi Başlat butonuna basıyoruz.

Açılan sayfada sol tarafta dosyamıza eklediğimiz değişkenler ve bu değişkenlerin Dakika sistemindeki karşılıkları yer almaktadır. Bu alandan eklediğimiz değişkenler Dakikadaki karşılığı ile uyuşuyorsa tikli bırakabilir, uymuyor ise karşısında bulunan tiki kaldırabilir veya açılır listeden yüklemek istediğimiz değişkeni bulabiliriz (1). Sayfanın sağ tarafında bulunan tabloda Dakikaya Toplu Çalışan Çalışma Kurum Güncelle ekranı ile yükleyebileceğimiz değişkenlerin listesini görebilmekteyiz. Bu alandan kontrol sağlayarak da aktarım dosyanızı hazırlayabilirsiniz (2).

Sayfanın alt kısmında ise dosyamızın bir ön izlemesi bizleri karşılamakta buradan son kontrollerimizi yapabilir (3) ve herhangi bir sorun yok ise Onayla butonuna basarak aktarımımızı tamamlayabiliriz (4).

Dosyamız başarılı bir şekilde yüklendikten sonra karşımıza mavi yazılı “Aktarma Başarıyla Tamamlandı.” mesajı gelmektedir. Eğer hatalı bir tanımlama yapılmış ise sistem bu alanda bizlere kırmızı renkli bir uyarı mesajı vermektedir. Bu uyarıları takip ederek dosyanızı yeniden düzenleyebilirsiniz.